[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
اخبار و رویدادها::
مقالات::
پیوندها::
قوانین::
::
روزشمار
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: یادداشت مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان به بهانه روزجهانی منع کار کودک
:: رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران : این برچسب که عموم کودکان کار در باندها هستند را قبول ندارم/ مشکل، خانواده فقر است
:: اطلاعیه فراخوان مقاله برای کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه ۲۰۲۱
:: تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و شبکه ملی توانبخشی کشور امضا شد
:: ثبت‌نام دوره‌های آموزش آنلاین رایگان خیریه رعد ویژه افراد دارای معلولیت آغاز شد
:: مطالبات معلولان از دولت آینده
:: موتورسواران، دست انداز فضای مناسب‌سازی شده
:: کودک‌آزاری؛ رتبه اول تماس با اورژانس اجتماعی
:: مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی تا اول تیر/شروع فعالیت از ۵ تیر
:: «دوشنبه های سالمندی» از سر گرفته می‌شود/خدمات روانشناسی پساکرونا
:: سردار رحیمی:مشاوره و مددکاری کلانتری ها باید فعال، پویا و تاثیرگذار باشند
:: کودکان مناطق محروم از ادامه تحصیل مجازی بازنمانند
:: مدیریت سوگ به اندازه مدیریت کرونا حائز اهمیت است
:: کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست
:: تلفن گویا ۱۵۶۹ جهت اطلاع رسانی کرونا راه‌اندازی شد
:: ابلاغ اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای تجهیز هنرستان‌ها
:: وضعیت بیمار کرونایی به خانواده او اطلاع‌رسانی می‌شود
:: دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانی
:: راهنمای « محافظت و نحوه مقابله با ویروس کرونا در افراد دارای ناتوانی و معلولیت »، پاسخگوی نیازهای معلولان و مراقبان آنان در قرنطینه خانگی اس
:: برنامه‌ ریزی مدیریتی بیمارستان روانپزشکی رازی برای عبور از کرونا
:: درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب
:: از مفهوم مسئولیت اجتماعی برای در خانه ماندن تا لزوم برداشتن انگشت اتهام از روی بیماران کرونا
:: معرفی کتاب؛ از رویا تا واقعیت
:: پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت روزهای جهانی سندرم داون و آگاه‌سازی
مفاد قانون جامع معلولین

ماده1. دولت موظف است زمینه های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم وحمایت های لازم را از آنها به عمل آورد.

 تبصره. معلول در این قانون به افرادی اطلاق میگردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی براثر ضایعه جسمی، ذهنی،روانی یا توأم ، اختلال مستمر در سلامت و کارایی عمومی وی ایجاد گردد. به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

ماده 2. کلیه وزارتخانه ها، سازمانها وموسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمانها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره1. وزارتخانه ها ، سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان ، ساختمانها و اماکن عمومی ، ورزشی ، تفریحی ، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چهارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.
تبصره 2. شهرداریها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن تعداد از ساختمانها و امکان عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.
تبصره 3 . سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمانها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.
تبصره 4 . آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 3. سازمان بهزیستی کشور موظف است در چارچوب اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سالانه اقدامات ذیل را به عمل آورد:

    الف . تامین خدمات توانبخشی ، حمایتی ، آموزشی و حرفه آموزی موردنیاز معلولان با مشارکت خانواده های معلولان و همکاری بخش غیردولتی (خصوصی ، تعاونی ، خیریه) و پرداخت یارانه (کمک هزینه ) به مراکز غیردولتی و خانواده ها .

  ب. گسترش مراکز خاص نگهداری ، آموزشی و توانبخشی معلولان واجد شرایط (معلولان نیازمند ، معلولان بی سرپرست ، معلولان مجهول الهویه ، معلولان با ناهنجاریهای رفتاری) با همکاری بخش غیر دولتی و پرداخت تسهیلات اعتباری و یارانه (کمک هزینه) به آنها.

  ج. تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی موردنیاز افراد معلول .

  د. گسترش کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان و ارایه خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان جهت توانمندسازی آنان.

  تبصره . کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان موضوع ماده فوق از شمول قانون کار مصوب 29/8/1369مستثنی خواهد بود.

ماده 4- معلولان می توانند در استفاده از امکانات ورزشی ، تفریحی ، فرهنگی و وسایل حمل و نقل دولتی (مترو ، هواپیما ، قطار) از تسهیلات نیمه بها بهره مند گردند.

تبصره . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تربیت بدنی و شهرداریها موظفتند کتابخانه ، اماکن ورزشی ، پارک و امکان تفریحی خود را به نحوی احداث و تجهیز نمایند که امکان بهره مندی معلولان فراهم گردد.
ماده 5. افراد تحت سرپرستی معلولان با معرفی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و معلولان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه مکمل درمانی قرار می گیرند.

ماده 6. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردد.

تبصره . همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می نمایند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردند.

ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی ، پیمانی ، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها ، شرکتها و موسسات ، شرکتها ، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط .

  ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند .

  ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی ، خدماتی ، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد .
د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.

  ه . پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است.
و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه ها ، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی ، حرکتی .

  ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها ، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی ، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود ، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند.

  تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات دولتی ، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید.

  تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود ، صندوق فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند.

  تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

ماده 8. معلولان نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی کشور از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ، بهره مند گردند.
تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکاً توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارتخانه های مذکور و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 9. وزرات مسکن و شهرسازی ، بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند حداقل ده درصد از واحدهای مسکونی احداثی استیجاری و ارزان قیمت خود را به معلولان نیازمند فاقد مسکن اختصاص داده و با معرفی سازمان بهزیستی کشور در اختیار آنان قرار دهند.

تبصره 1. سیستم بانکی کشور مکلف است ، تسهیلات اعتباری یارانه دار مورد نیاز احداث و خرید مسکن معلولان را تأمین کند و به معلولان یا تعاونی های آنها و یا موسسات خیریه ای که برای معلولان مسکن احداث می نمایند پرداخت کند.

  تبصره 2. سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد معلول فاقد مسکن را به نرخ کارشناسی تهیه و در اختیار افراد مذکور یا تعاونی ها و موسسات خیریه ای که برای آنان مسکن احداث می نمایند قرار دهد.

  تبصره 3. معلولان از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی ، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف می گردند.

  تبصره 4. سازمان بهزیستی کشور موظف است در قالب اعتبارات مصوب خود در قوانین بودجه سالانه و کمکهای یارانه ای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به احداث واحدهای مسکونی برای معلولان و مددجویان اقدام و مالکیت یا بهره برداری آنها را مطابق آیین نامه ای که سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به معلولان و مدد جویان واحد شرایط واگذار نماید.

ماده 10. میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری ، خدمات توانبخشی و آموزشی و حرفه آموزی معلولان همه ساله با درنظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت بازرگانی تهیه و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 11. مرکز آمار ایران مکلف است در سرشماری های عمومی جمعیت کشور به نحوی برنامه ریزی نماید که جمعیت افراد معلول به تفکیک نوع معلولیت آنها مشخص گردد.

ماده 12. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداقل دو ساعت از برنامه های خود را در هر هفته در زمان مناسب به برنامه های سازمان بهزیستی کشور و آشنایی مردم با توانمندیهای معلولین اختصاص دهد.

ماده 13. سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب ، نسبت به قیمومیت افراد معلول اقدام نماید ، دادگاهها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند.

تبصره 1. سازمان بهزیستی کشور موظف است جهت دفاع از حقوق افراد معلول ، در محاکم قضایی وکیل تعیین نموده و به دادگاه مربوطه معرفی کند.

  تبصره 2. آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت سه ماه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 14. مودیان مالیاتی می توانند از طریق سازمان بهزیستی کشور و با نظارت آن جهت احداث مراکز توابخشی ، درمانی و حرفه آموزی و مسکن مورد نیاز افراد معلول اقدام نمایند . گواهی هزینه مودیان مالیاتی در موارد فوق که به تایید سازمان بهزیستی کشور رسیده باشد به عنوان هزینه قابل قبول مالیایت آنان تلقی می گردد.

تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ قانونی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 15. روسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروه های کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند.

تبصره . به منظور کمک به اشتغال معلولان و مددجویان رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

ماده 16. اعتبار مورد نیاز اجرای این قانون از محل منابع زیر تامین می گردد:

1. محل اعتباراتی که دستگاهها و نهادها حسب وظایف قانونی در قوانین بودجه سالانه منظور می نمایند.
2. از محل اعتبارات هزینه ای و تملک سرمایه ای سازمان بهزیستی کشور که تاکنون از محل اعتبارات مذکور خدمات لازم را به معلولان ارایه می داده است.

  3. از محل وجوه واصله از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور.

  4. از محل صرفه جویی در هزینه های دستگاه ها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی که میزان سالانه آن برای هر یک از دستگاه ها و شرکت ها و نهاد ها را هیأت وزیران مشخص می نماید.

  تبصره 1. آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  تبصره 2. آن تعداد یا بخشی از مواد این قانون که نیاز به اعتبار جدیدی داشته باشد مادامی که اعتبار لازم از محل منابع مذکور در این ماده .تامین نگردد ، اجرا نخواهد شد.

:: بایگانی بخش اخبار اجتماعی: ::
:: یادداشت مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان به بهانه روزجهانی منع کار کودک - 1400/3/29 -
:: رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران : این برچسب که عموم کودکان کار در باندها هستند را قبول ندارم/ مشکل، خانواده فقر است - 1400/3/29 -
:: کودک‌آزاری؛ رتبه اول تماس با اورژانس اجتماعی - 1400/3/29 -
:: مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایگاه‌های تابستانی تا اول تیر/شروع فعالیت از ۵ تیر - 1400/3/29 -
:: «دوشنبه های سالمندی» از سر گرفته می‌شود/خدمات روانشناسی پساکرونا - 1400/3/29 -
:: سردار رحیمی:مشاوره و مددکاری کلانتری ها باید فعال، پویا و تاثیرگذار باشند - 1399/6/25 -
:: کودکان مناطق محروم از ادامه تحصیل مجازی بازنمانند - 1399/6/25 -
:: مدیریت سوگ به اندازه مدیریت کرونا حائز اهمیت است - 1399/1/17 -
:: کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست - 1399/1/17 -
:: تلفن گویا ۱۵۶۹ جهت اطلاع رسانی کرونا راه‌اندازی شد - 1399/1/17 -
:: ابلاغ اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای تجهیز هنرستان‌ها - 1399/1/17 -
:: وضعیت بیمار کرونایی به خانواده او اطلاع‌رسانی می‌شود - 1399/1/17 -
:: دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانی - 1399/1/17 -
:: برنامه‌ ریزی مدیریتی بیمارستان روانپزشکی رازی برای عبور از کرونا - 1399/1/16 -
:: درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب - 1399/1/16 -
:: راه‌اندازی کلینیک ویژه کرونا در صادقیه - 1398/12/29 -
:: اطلاعیه: سند راهنمای ملاحظات روانی اجتماعی ویروس کرونا- سازمان جهانی سلامت - 1398/12/28 -
:: افتتاح سامانه کار داوطلبانه شهرداری تهران/ حناچی؛ نخستین عضو «کار داوطلبانه» - 1398/12/27 -
:: عرضه داروی بیماران مبتلا به کرونا در ۱۰ داروخانه تهران + اسامی - 1398/12/27 -
:: وزارت بهداشت: به سامانه خودمراقبتی کرونا بپیوندید - 1398/12/21 -
:: انتشار کتابی کودکانه درباره کروناویروس؛ «دور شو ای ویروس بدجنس» - 1398/12/21 -
:: نام "مریم میرزاخانی" بر یکی از خیابان‌های برلین گذاشته شد - 1398/12/21 -
:: چگونگی پذیرش معتادان در کمپ‌های ماده ۱۵ و ۱۶ - 1398/12/21 -
:: انتقاد به طرح باشگاه مشتریان تامین اجتماعی/ارسال نامه به وزیررفاه - 1398/12/21 -
:: با همکاری بین بخشی خدمتی جدید به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌شود - 1398/12/21 -
:: گزارش رئیس سازمان بهزیستی کشور از اهم اقدامات این سازمان در مورد پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در مراکز تحت پوشش - 1398/12/10 -
:: توصیه های سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا - 1398/12/10 -
:: مسئولیت اجتماعی راه پیشگیری از اپیدمی/ لزوم توجه بیشتر به گروه های آسیب پذیر - 1398/12/10 -
:: حضور فعالانه مددکاران اجتماعی چین در مقابله با کرونا/ تشکر و حمایت فدراسیون - 1398/12/10 -
:: فراخوان وزارت بهداشت برای حضور پرستاران داوطلب در بیمارستان‌ها - 1398/12/10 -
:: خدمات غیر حضوری تأمین اجتماعی برای پیشگیری از کرونا - 1398/12/10 -
:: چه تعداد بیمار نادر ثبت شده در ایران داریم؟ - 1398/12/10 -
:: توصیه‌های لازم به ایثارگران برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا - 1398/12/10 -
:: معاون اول رییس جمهور در مراسم یلدای موسسه خیریه ملائک ؛ - 1398/10/2 -
:: افتتاح «مرکز جامع کاهش آسیب» زنان معتاد در شوش/ ارائه خدمات رایگان - 1398/10/1 -
:: برنامه مشترک یونیسف و مرجع ملی حقوق کودک برای ارتقای رفاه کودکان در ایران - 1398/9/20 -
:: همایش ملی «حق بر سلامت روان؛ شهر و شهروند» برگزار می‌شود - 1398/9/20 -
:: توجه شهرداری به شهروند هوشمند در کنار شهر هوشمند - 1398/9/11 -
:: سن رفتارهای پرخطر پایین آمده است - 1398/9/10 -
:: مسائل مرتبط با بانوان از اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی است - 1398/9/10 -
:: درمان نوزادان آلوده به HIV بلافاصله پس از تولد آغاز شود - 1398/9/9 -
:: جدیدترین تغییرات لایحه تامین امنیت زنان - 1398/9/9 -
:: به همت انجمن مردم نهاد سفیران جوان زندگی استان تهران انجام شد - 1398/6/31 -
:: زنگ شکوفه‌ها در مدارس کشور طنین‌انداز شد - 1398/6/31 -
:: اکثر فارغ التحصیلان هنرستان ها متقاضی شرکت در کنکور نیستند - 1398/6/17 -
:: پوشش بیمه‌ درمان ۳ هزار معتاد از مهرماه اجرا می‌شود - 1398/6/17 -
:: میزان باروری در کشور کاهش یافته است - 1398/6/17 -
:: پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی - 1398/6/16 -
:: تمدید فراخوان جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی - 1398/6/16 -
:: موفقیت نظام مراقبت‌های اولیه سلامت، مرهون تلاش «بهورزان» - 1398/6/12 -
:: ثبت روزانه ۴۰۰ طلاق در کشور - 1398/6/11 -
:: شرایط «کفالت» پدر و مادر در تامین اجتماعی - 1398/6/11 -
:: بانک شیر مادر مشکل فقهی ندارد / نتایج اثربخش این بانک در بهبود نوزادان نارس - 1398/6/11 -
:: مشاور وزیر بهداشت: روزبه روز نیاز جامعه به رشته های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، بیشتر می شود - 1398/6/9 -
:: ۸ درصد گزارش های اورژانس اجتماعی مربوط به کودک آزاری است - 1398/6/9 -
:: درد و دل های دستفروشان مترو با مسئولان شهری پس از ۲۰ سال - 1398/6/7 -
:: برگزاری همزمان نمایشگاه‌های "عطر سیب" و "زنان و تولید ملی" از ۵ شهریور - 1398/6/4 -
:: پیشگیری، مقابله و درمان اهداف طرح یاریگران زندگی - 1398/6/4 -
:: اورژانس اجتماعی چگونه به مشکلات تماس گیرندگان رسیدگی می‌کند؟ - 1398/5/30 -
:: سازمان تخصصی زنان سرپرست خانوار تشکیل شود - 1398/5/30 -
:: حوزه سلامتِ "تهران" حال خوبی ندارد / شهرداری کمک کند - 1398/5/28 -
:: فعالیت ۳۵۸ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور - 1398/5/28 -
:: اجرای طرح استاندارد سازی شیرخوارگاه ها تا پایان شهریور - 1398/5/28 -
:: افزایش 3 برابری مصرف مواد مخدر در بین زنان - 1398/5/26 -
:: نگهداری چند ساعته از کودکان بدون مجوز بهزیستی مورد تأیید نیست - 1398/5/26 -
:: انعقاد تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی و وزارت رفاه - 1398/5/16 -
:: امکان تحصیل 3 هزار کودکان خیابانی توسط شهرداری تهران فراهم شد - 1398/5/14 -
:: مستمری همسر متوفی پس از ازدواج مجدد قطع نمی‌شود - 1398/5/14 -
:: تسهیل در روند فرزند خواندگی/هرکودک بهزیستی ۱۱ خانواده متقاضی دارد - 1398/5/14 -
:: اجرای طرح آموزش «سلامت یار» در خانواده‌ها - 1398/5/6 -
:: تصمیم جدی برای ساماندهی کودکان کار - 1398/5/6 -
:: لزوم توجه به سلامت روان پایتخت نشینان - 1398/5/5 -
:: واکنش تند بهزیستی به انتقال DICها به حاشیه‌شهرها - 1398/5/5 -
:: اولین مرکز کسب و کار در حوزه حقوقی قضایی کشور راه اندازی می شود - 1398/4/29 -
:: وقتی خانه‌های مسکونی مجوز مدارس غیردولتی دریافت می‌کنند - 1398/4/29 -
:: کراک، شکننده سد دفاعی بدن در مقابل امراض - 1398/4/26 -
:: تجهیز و آموزش تشکل‌های مردم نهاد برای مقابله با بحران - 1398/4/23 -
:: جمعیت سالمندی تهران 2 برابر میانگین کشوری - 1398/4/23 -
:: بازدید مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش - 1398/4/23 -
:: وقوع زمین لرزه ۵٫۷ ریشتری در مسجد سلیمان/ یک فوتی بر اثر سکته و ۱۲ مصدوم - 1398/4/17 -
:: آغاز عملیات درمانی حج ۹۸ در مدینه از فردا - 1398/4/17 -
:: کمیته تحقیقات " رشد و تکامل یکپارچه در دوران کودکی " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل شد - 1398/4/17 -
:: خشونت مسلحانه، خرید و فروش اسلحه - 1398/4/17 -
:: محمدحسن زدا قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد - 1398/4/17 -
:: همزمان با 25 ذی الحجه؛تقدیر ازبازنشستگان، همسران بازمانده، ازکارافتادگان کلی نمونه سازمان تامین اجتماعی - 1398/4/11 -
:: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:توسعه خدمات غیرحضوری با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود - 1398/4/11 -
:: تهیه وسایل سرمایشی برای مددجویان بهزیستی آسیب دیده از سیل کل مبلغ پروژه - 1398/4/11 -
:: گزارش ا برپایی نمایشگاه نقاشی از آثار بیماران روانی در خانه هنرمندان ایران - 1398/4/11 -
:: ایست قلبی ۴۵۰۰ تهرانی به دلیل آلودگی هوا - 1398/4/11 -
:: تقدیر یونیسف از برنامه های حوزه بهداشت ایران - 1398/4/11 -
:: کودکان زنان زندانی؛ قربانیان بی گناه - 1398/4/11 -
:: معرفی سمپوزیوم - 1398/4/11 -
:: تدوین الگوی اشتغال اسلامی ایرانی/ ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در سال جاری - 1398/4/11 -
:: مهلت شرکت در سومین جشنواره عکس سلفی تامین اجتماعی تمدید شد - 1398/4/11 -
:: به مناسبت هفته تامین اجتماعی؛مسابقه نقاشی آرم سازمان تامین اجتماعی برگزار می شود - 1398/4/11 -
:: دپارتمان مشترک ایران و آلمان در حوزه "سلامت در حوادث و بلایا" در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل می شود - 1398/4/11 -
:: "مصطفی سالاری" مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شد - 1398/4/5 -
:: آغاز به کار «اورژانس اجتماعی مدارس» از مهر - 1398/4/4 -
:: تشکیل کارگروه راه‌اندازی سازمان نظام معلمی با همکاری دولت و مجلس - 1398/4/4 -
:: منابع مورد نیاز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل بودجه عمومی تأمین اعتبار خواهد شد - 1398/4/4 -
صفحه 1 از 31    
اولین
قبلی
1
...
 
اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران http://www.socialworkeriran.com
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 29 queries by YEKTAWEB 4419